Rapsan Plus SC

Rapsan Plus SC – sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienmetėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti žieminių ir vasarinių rapsų laukuose.

Veikimo būdas Rapsan Plus SC yra sisteminio veikimo dirvinis herbicidas veiksmingas nuo dviskilčių piktžolių, taip pat ir kai kurių vienaskilčių, tokių kaip dirvinės smilguolės (Apera spica-venti) ir vienmetės miglės (Poa annua). Rapsan Plus SC veikia ir per šaknis (dirvą) ir per augalų lapus. Kaip ir visi kiti dirviniai herbicidai Rapsan Plus SC veiksmingiausias esant drėgnai dirvai. Rapsan Plus SC geriausiai paveikia piktžoles kai jos yra ankstyvajame vystymosi tarpsnyje, ne didesnės kaip 3–4 lapeliai (BBCH 00-14). Veiksmingumas būna geresnis piktžoles purškiant kuo ankščiau. Veiksmingumas nuo lipikų, notrelių, veronikų, vienmečių miglių, daržinių žliūgių, dirvinių aguonų yra labai geras, tiek iki piktžolėms sudygstant, tiek po sudygimo todėl, kad Rapsan Plus SC yra dar viena veiklioji medžiaga – kvinmerakas. Rapsan Plus SC silpnai veikia rugiagėles (Centauria cyanus) ir ankštinius augalus, tokius kaip žirniai, dobilai ir liucernos.

Nenaudokite Rapsan Plus SC lengvose dirvose su mažu humuso kiekiu. Durpiniuose dirvožemiuose Rapsan Plus SC purkškite piktžolėms sudygus. Jei paviršius nelygus, grumstuotas – purkškite po sudygimo. Po purškimo su Rapsan Plus SC dirvos nedirbkite – nevoluokite, neakėkite. Jei po purškimo užeina smarki liūtis – gali sulėtėti rapsų augimas. Po kiek laiko augalai atsigauna, tačiau vėliau pasėti rapsai gali atsigauti sunkiau. Kai purškiate po sudygimo ir vėliau: nepurkškite kai užeina šalnos – rizikuojate pažeisti rapsus. Kai purškiate 1–4 lapelių tarpsnyje (BBCH 11-14): nepurkškite kai saulėta ir karšta – galite pažeisti vaškinį sluoksnį, o kai rapsų lapeliai drėgni – lapeliai gali įgauti šaukštelio formą.

Veikliosios medžiagos: metazachloras 333 g/l (29,5% w/w) + kvinmerakas 83 g/l (7,3% w/w)

Produkto forma: koncentruota suspensija (SC)