Diflanil 500 SC

DIFLANIL 500 SC – selektyvus kontaktinio ir dirvinio poveikio herbicidas naudojamas naikinti dviskiltes piktžoles žieminiuose kviečiuose, miežiuose, rugiuose, kvietrugiuose, spelta kviečiuose ir vasariniuose miežiuose rudenį ir pavasarį.

Geriausių rezultatų, auginant žieminius javus, galima pasiekti preparatą naudojant rudenį iš karto po sėjos arba ankstyvuose augimo tarpsniuose, kai piktžolės turi iki 6 tikrųjų lapelių.

DIFLANIL 500 SC veiklioji medžiaga diflufenikanas priklauso piridinekarboksamidų cheminei herbicidų grupei. Jis blokuoja karotinoidų biosintezę dygstančiose ir jau sudygusiose piktžolėse. Nupurškus pasėlį, po 2–5 dienų ant piktžolių atsiranda šviesios dėmės arba nuo augimo kūgelio pabąla visas augalas. Vėliau augalas apmiršta ir sunyksta. Dėl dirvinio poveikio, kuris, esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, tęsiasi iki 8 savaičių, purškimo metu nesudygusios piktžolės augs, tačiau bus šviesios spalvos ir po kurio laiko žus.

Naudojant maksimalią normą užtikrinamas geresnis herbicido veikimas, tačiau, kai piktžolės intensyviai auga, yra nedidelės ir purškimo metu vyrauja šilti, drėgni orai, tuomet pakanka ir mažesnių produkto normų.

Dirvą reikia paruošti taip, kad po sėjos dirvos paviršiuje liktų kuo mažiau šiaudų ir kitų augalų likučių. Sėklos turi būti įterptos ne mažiau, kaip 3 cm gylyje. Geriausiai Diflanil 500 SC veikia, kai purškiama dirva yra drėgna. Sausra mažina herbicide efektyvumą. Kai dirvoje daug organinių medžiagų, apsaugos nuo piktžolių laikas trumpėja.

Veiklioji medžiaga: diflufenikanas 500 g/l (42,02 %)

Produkto forma: koncentruota suspensija